0_Спорт.ПорталФудбал

Мурињо сака да го види Фелаини во Тотенхем

Играчот за врска на Шандонг Луненг, Маруан Фелаини, може да се врати во Англија, објави „Би-би-си Спорт“.

Лондон, 12 април 2021 (МИА) – Играчот за врска на Шандонг Луненг, Маруан Фелаини, може да се врати во Англија, објави „Би-би-си Спорт“.

Според британскиот медиум, тренерот на Спарс, Жозе Мурињо планира да го купи 33-годишниот Белгиец со кого работеше во Манчестер јунајтед.

Во февруари стана познато дека Шандонг Луненг е суспендиран од азиската Лига на шампиони поради финансиски проблеми.

Фелаини игра за Шандонг Луненг од февруари 2019 година. За кинескиот клуб, играчот од средниот ред одигра 57 натпревари, на кои постигна 20 гола и направи 5 асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close