0_Web_АктуелноФудбал

Мурињо нов тренер на Рома

Италијанскиот фудбалски прволигаш Рома го назначи денеска португалскиот стратег Жозе Мурињо за свој нов тренер. Мурињо, како што официјално соопшти Рома попладнево, потпишал тригодишен договор што започнува да важи од јули.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close