0_Спорт.ПорталФудбал

Мурињо на „веспа“ во Рим

Португалскиот тренер Жозе Мурињо, кој во јули го презема италијанскиот прволигаш Рома, доби мурал во римската четврт Тестачио на кој е прикажан како во одело вози „веспа“.

Back to top button
Close
Close