0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Мурињо: Искреноста на сопствениците на Рома ме освои да прифатам уште една „Невозможна мисија“

- Штом добив отказ во Тотенхем, веднаш ми се јавија новите сопственици на Рома (Дан и Рајан Фредкин). Во разговорот со нив сфатив дека силно ме посакуваат на клупата на Рома. Тие беа свесни дека нивното доаѓање во Рома е нешто сосема ново во нивните животи, и оти им е потребен некој со големо искуство. Беа искрени и објективни, изјави Мурињо за италијанските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close