0_Спорт.ПорталФудбал

Мурињо: Јас не сум одговорен за трансфер пазарот

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо одговори на прашањето зошто Деле Али не настапи на мечот од 2. коло во шампионатот на Англија против Саутемптон (5:2).

Лондон, 20 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо одговори на прашањето зошто Деле Али не настапи на мечот од 2. коло во шампионатот на Англија против Саутемптон (5:2).

„Специјалниот“ беше запрашан од англиските новинари дали отсуството на Деле Али се должи на фактот дека ПСЖ покажува интерес за играчот од средниот ред.

– Јас не сум одговорен за трансфер пазарот, немам што да кажам за ова. Оставив осум играчи надвор од тренингот. Ова е голема група и Деле припаѓа на оваа група. Составот е сложена загатка, исто како и клупата. Не можам да имам три крилни играчи, еден плејмејкер и без дефанзивец. Деле не беше вклучен во составот, но тој може да игра во вторник, изјави Мурињо за „football.london“. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close