Svet.SlajderСвет

Мун: Северна Кореја да преземе мерки поради убиствто на јужнокорејскиот претставник

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин денеска оцени дека убиството на Јужнокореецот од страна на севернокорејските војници е „шокирачки инцидент“ и побара Пјонгјанг да преземе „соодветни мерки“

Back to top button
Close
Close