0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.Портал

Мултимедијална изложба на ученици од средното училиште „Лазар Личеноски“

Изложба на група ученици од Државното средно училиште за ликовна уметност и дизајн (ДСУЛУД) „Лазар Личеноски“ ќе биде отворена вечер во 18:00 часот во новиот салон на Галеријата Ко-Ра при Домот на култура „Кочо Рацин“ во Скопје

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close