0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Муцунски: Пописот е крајно политизиран, Пендаровски да се консултира пред да го потпише указот за Законот за попис

ВМРО-ДПМНЕ е за одржување попис којшто ќе има вистинска рефлекција за демографските состојби во нашава држава, изјави денеска пратеникот од оваа партија Тимчо Муцунски, кој повторно ги изнесе ставот на партијата дека овој попис е крајно е политизиран. Тој уште еднаш го повика претседателот Стево Пендаровски, пред да реши дали да го потпише указот за Законот за попис да се консултира со експерти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close