Svet.SlajderСветСвет.Портал

Муџахид: Талибанците се против пролонгирање на повлекувањето на американските војници од Авганистан

Талибанците се категорично против можното пролонгирање на повлекувањето на американските војници од Авганистан, изјави изјави портпаролот на бунтовничката група Забихулах Муџахид во интервју за германската новинска агенција ДПА

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close