0_Web_АктуелноОпштество

МТСП: Речиси 60 отсто од вработените во градинките се вакцинирани и останатите да се имунизираат за заштита на своето и здравјето на децата за кои се грижат

Министерството за труд и социјална политика ги повикува сите вработени во детските градинки кои не се вакцинирани да пристапат кон процесот на имунизација, со цел непречено одвивање на воспитно-образовниот процес за време на пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close