0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikëShoqëri

MPJ-ja e Bullgarisë: Jemi të hapur për dialog me Maqedoninë e Veriut, takim do të ketë kur të plotësohen kushtet e nevojshme

Bullgaria mbetet e hapur për dialog të hapur dhe bashkëpunim me Republikën e Maqedonisë të Veriut, por të gjitha takimet duhet të mbahen në kushte të caktuara, sipas deklaratës zyrtare nga ministri i ri i Punëve të Jashtme të Bullgarisë Svetlan Stoev, lajmrojnë mediat bullgare.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close