0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Можности за помош преку Евроатлантскиот координативен центар за катастрофи при НАТО

Главениот штаб за управување со кризи при Центарот за управува со кризи денеска на седница разгледувал, првично и иницијално, можности за обезбедување  меѓународна помош преку механизам на Евроатлатскиот координативен центар за катастрофи при НАТО (NATO - EADRCC). 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close