0_Магазин.ПорталДописници СветЗанимливости

Можно е пролонгирање на Канскиот филмски фестивал

По откажувањето во 2020 година, најголемиот филмски фестивал во светот, според неговите организатори, мора да се одржи оваа година. Но, поради пандемијата со Ковид-19, Канскиот филмски фестивал може да биде поместен од мај на крајот на јуни или почетокот на јули, јави дописникот на МИА

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close