0_Инфопакет.Портал0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

Можна појава на поситни одрони на одредени патни правци

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Можна е појава на поситни одрони на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци.

Скопје, 20 февруари 2021 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Можна е појава на поситни одрони на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни. нд/

Таг
Back to top button
Close
Close