Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Можен нов целосен „локдаун“ во Белгија

Портпаролот задолжен за коронавирусот во белгиската Влада денеска предупреди дека ако продолжи трендот на зголемување на бројот на инфекции, земјата ќе треба повторно целосно да ја затвори активноста како во март и април, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close