0_Web_AktualeParashkimi i motitShoqëri

Moti paradite kryesisht me vranësira, pasdite do të kthjellohet

Moti sot paradite do të jetë kryesisht me vranësira. Në verilindje të vendit do të ketë vranësira më të mëdha dhe kushte për paraqitje të borës së dobët, e cila në disa vende do të kalojë në shi të dobët. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor e cila përgjatë Vardarit do të përforcohet. Pasdite vranësirat do të ulen. Temperatura maksimaëe do të arrijë prej 6 deri në 13 gradë Celsius.

Back to top button
Close
Close