Parashkimi i motit

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Pasdite në pjesët jugore do të ketë vranësira të mëdha dhe kushte për reshje afatshkurtra. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin 8 deri në 17, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 24 deri në 29 gradë. UV = 8

Shkup, 14 korrik 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Pasdite në pjesët jugore do të ketë vranësira të mëdha dhe kushte për reshje afatshkurtra. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin 8 deri në 17, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 24 deri në 29 gradë. UV = 8

Në Shkup, mot me diell me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të bie në 13, ndërsa maksimalja do të arrijë në 29 gradë.

Do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të lehta deri në mesatare dhe rritje graduale të temperaturës ditore. Pasdite do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të shiut afatshkurtër. Të premten kah fundi i ditës dhe të shtunën në shumë vende moti do të jetë i paqëndrueshëm dhe me reshje shiu, bubullimë dhe erë të fortë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close