Parashkimi i motitShoqëri

Moti me vranësira me temperaturë prej 7 deri në 13 gradë

Paradite moti në vend do të jetë më vranësira mesatare, ndërsa pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 7 deri në 13 gradë Celsius.

Shkup, 21 shkurt 2021 (MIA) – Paradite moti në vend do të jetë më vranësira mesatare, ndërsa pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 7 deri në 13 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti paradite do të jetë më vranësira mesatare, ndërsa pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 11 gradë.

Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri në 2, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 11 gradë.

Prej nesër moti do të jetë stabil dhe kryesisht me diell. Në orët e paradites nëpër disa lugina do të ketë kushte të paraqitjes së mjegullës dhe vranësirave të vogla. Temperaturat do të jenë në rritje, ndërsa nga e marta do të jenë nën mesataren për këtë periudhë të vitit, që do të ndikojë në shkrirjen e shtresës së dëborës në viset më të larta. ls/

Таг
Back to top button
Close
Close