0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeParashkimi i motitShoqëri

Moti me diell me vranësira të vogla deri në mesatare

Moti sot do të jetë me diell me re të lehta deri në mesatare. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -3 deri në 4 gradë, ndërsa temperature maksimale do të arrijë prej 13 deri në 21 gradë, sipas DPHM-së.

Shkup, 28 mars 2021 (MIA) – Moti sot do të jetë me diell me re të lehta deri në mesatare. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -3 deri në 4 gradë, ndërsa temperature maksimale do të arrijë prej 13 deri në 21 gradë, sipas DPHM-së.

Në Shkup, temperatura minimale do të ulet në 0 gradë, ndërsa temperature maksimale do të arrijë në 18 gradë.

Sipas informacioneve nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, në ditët në vijim do të ketë një periudhë me mot kryesisht të qëndrueshëm dhe më të ngrohtë me rritje të temperaturave, ndërsa të martën dhe të mërkurën do të kemi reshje të dobëta lokale të shiut. bs/

Таг
Back to top button
Close
Close