0_Web_AktualeParashkimi i motitShoqëri

Mot me vranësira, erë dhe i ngrohtë mbi mesataren

Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me periudha me diell dhe temperatura mbi mesataren. Do të fryjë erë e matur deri e përforcuar nga drejtimi jugor dhe juglindor (vende-vende me shpejtësi rreth 80 km/orë). Pasdite, në pjesët perëndimore do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut të cilat gjatë natës do të zgjerohen çdo kund. Në male reshjet do të jenë të borës. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 6 deri 11 gradë, ndërsa e ditës prej 13 deri 18 gradë.

Back to top button
Close
Close