Parashkimi i motit

Mot me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut

Moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa nëpër male dhe disa vende më të larta reshje të borës. Reshje më të mëdha do të ketë në pjesët perëndimore ku nëpër male shtresa e dëborës do të rritet. Do të fryejë erë e kohëpaskohshme e fuqishme e cila lokalisht do të arrijë mbi 70 km në orë dhe nëpër male do të kushtëzojë paraqitje të fryjave të borës.

Shkup, 28 shkurt 2020 (MIA) – Moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa nëpër male dhe disa vende më të larta reshje të borës. Reshje më të mëdha do të ketë në pjesët perëndimore ku nëpër male shtresa e dëborës do të rritet. Do të fryejë erë e kohëpaskohshme e fuqishme e cila lokalisht do të arrijë mbi 70 km në orë dhe nëpër male do të kushtëzojë paraqitje të fryjave të borës.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus dy deri dy gradë, ndërsa ajo e ditës prej një deri 14 gradë Celsius.

Në Shkup mot me vranësira me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryejë erë kohë pas kohe e përforcuar e cila lokalisht do të arrijë mbi 70 km/orë.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri zero gradë, ndërsa ajo e ditës deri 11 gradë Celsius.

Back to top button
Close
Close