0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeParashkimi i motitShoqëri

Mot me vranësira dhe me erë, nga mbrëmja shi dhe borë

Moti do të jetë me vranësira me periudha me diell në pjesët lindore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut, kurse nëpër male dhe në disa vende më të larta dëborë. Në pjesët perëndimore, reshjet  herë pas here do të jenë më intensive dhe të shoqëruara me erë të fuqishme në jugperëndim. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -7 deri në -1, kurse ajo maksimale do të arrijë nga 5 deri në 11 gradë Celsius.

Back to top button
Close
Close