0_Maqedoni.PortalShoqëri

Mot më i ngrohtë deri të martën, nga dita e mërkurë sërish ftohtë

Mot i thatë dhe me diell  me temperatura të larta të ditës priten gjatë ditës së nesërme dhe të hënën paradite, ndërsa  nga orët e pasdites  sërish vijon  periudha e motit  kryesisht me vranësira dhe reshje.

Shkup, 28 mars 2020 (MIA) – Mot i thatë dhe me diell  me temperatura të larta të ditës priten gjatë ditës së nesërme dhe të hënën paradite, ndërsa  nga orët e pasdites  sërish vijon  periudha e motit  kryesisht me vranësira dhe reshje.

Reshje të rrëmbyeshme priten të mërkurën kur do të fryejë erë e përforcuar veriore dhe dukshëm do të bien temperaturat, që sërish do të kushtëzojë  në reshje të dëborës, madje edhe në disa vende më të ulëta.

Temperaturat maksimale të hënën do të arrijnë  deri në 19 gradë Celsius ndërsa të martën deri në 15 gradë. Nga dita e mërkurë do të vijojë rënia drastike e  temperaturave maksimale të cilat do të bien në 9 gradë Celsius. sa/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close