Parashkimi i motit

Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite kryesisht në pjesët lindore dhe diku në ato perëndimore do të ketë kushte për paraqitjen e shiut të rrëmbyeshëm dhe vetëtimave të rralla. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare kryesisht veriperëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 19 ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 26 deri në 34 gradë Celsius, UV-8.

Shkup, 16 korrik 2020 (MIA) – Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite kryesisht në pjesët lindore dhe diku në ato perëndimore do të ketë kushte për paraqitjen e shiut të rrëmbyeshëm dhe vetëtimave të rralla. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare kryesisht veriperëndimore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 19 ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 26 deri në 34 gradë Celsius, UV-8.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të ulet deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 31 gradë Celsius.

Deri të premten do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, vetë diku në orët e pasdites do të ketë kushte për shi afatshkurtër dhe vetëtima të rralla. Gjatë fundjavës në më shumë vende do të jetë mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar.

Back to top button
Close
Close