Parashkimi i motit

Mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare lokale

Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Nga fundi i ditës nëpër fushëgropa të caktuara do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësira.

Shkup, 17 janar 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Nga fundi i ditës nëpër fushëgropa të caktuara do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësirave.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në minus shtatë, ndërsa ajo e ditës prej gjashtë deri në 12 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në minus tre, ndërsa ajo e ditës deri në gjashtë gradë Celsius.

Të shtunën nëpër fushëgropa do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësira të vogla. Të dielën do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryshueshme, në vendet më të larta dhe nëpër male reshje të kohëpaskohshme të borës. Në fillim të javës së ardhshme pritet mot stabil me erë të dobët deri në mesatare veriperëndimore.

Back to top button
Close
Close