0_Web_AktualeParashkimi i motit

Mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare lokale

Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Nga fundi i ditës nëpër fushëgropa të caktuara do të ketë paraqitje të mjegullës dhe do të jetë më ftohtë me vranësira të ulëta.

Shkup, 17 janar 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Nga fundi i ditës nëpër fushëgropa të caktuara do të ketë paraqitje të mjegullës dhe do të jetë më ftohtë me vranësira të ulëta.

Temperatura maksimale e mëngjesit do të jetë prej 5 deri 12, ndërsa në vendet me mjegull prej – 1 deri 3 gradë.

Në Shkup mot me diell me vranësira. Nga fundi i ditës dhe gjatë natës kushtet për mjegull do të rriten.  Temperatura maksimale do të arrijë deri në gjashtë gradë Celsius. mb/

Back to top button
Close
Close