Parashkimi i motit

Mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare

Para dite mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë mesatare deri të përforcuar nga drejtimi jugor. Nga fundi i ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje të shiut kryesisht në pjesët perëndimore.

Shkup, 5 qershor 2020 (MIA) – Para dite mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë mesatare deri të përforcuar nga drejtimi jugor. Nga fundi i ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje të shiut kryesisht në pjesët perëndimore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri 15, ndërsa ajo maksimale prej 22 deri 29 gradë Celsius. UV=7.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryejë erë mesatare, e kohëpaskohshme jugore. Temperatura minimale do të jetë rreth 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri 26 gradë Celsius.

Të shtunën mot me vranësira të ndryshueshme, në disa vende me mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. Pastaj në ditët në vijim paradite mot me diell me vranësira mesatare, ndërsa në orët e pasdites do të ketë paraqitje lokale të jostabilitetit me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të përforcuar.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close