0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeShoqëri

Mot me diell me vranësira mesatare, pasdite me shi

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare veriore. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të paqëndrueshmërisë me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, informon Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Shkup, 12 gusht 2020 (MIA) – Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare veriore. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të paqëndrueshmërisë me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, informon Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 19, ndërsa ajo maksimale prej 27 deri 36 gradë. UV=8.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë zhvillim të paqëndrueshmërisë me shi të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe bubullima. Temperatura minimale do të bie deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 33 gradë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close