Parashkimi i motit

Mot me diell me vranësira mesatare

Moti do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe më ngrohtë. Kryesisht  në pjesët jugore do të ketë kushte për shi të dobët lokal. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimor.

Shkup, 29 mars 2020 (MIA) – Moti do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe më ngrohtë. Kryesisht  në pjesët jugore do të ketë kushte për shi të dobët lokal. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej zero deri në 6 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 8 deri në 18 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe më ngrohtë. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 4 gradë Celsius, ndërsa e ditës deri në 17 gradë Celsius.

Të hënën në pjesën më të madhe të vendit do të jetë mot i thatë dhe me diell me temperatura më të larta ditore. Nga e hëna pasdite  sërish fillon periudha e motit kryesisht  me vranësira dhe me reshje. Reshje të rrëmbyeshme priten të mërkurën  kur do të fryejë edhe erë e përforcuar veriore dhe do të ketë ftohje të dukshme, që sërish do të kushtëzojë  reshje të dëborës, madje edhe në disa vende  më të ulëta.

 

Back to top button
Close
Close