0_Web_AktualeParashkimi i motit

Mot me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga mesdita në pjesët perëndimore do të rriten vranësirat dhe do të ketë kushte për shi lokal dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Do të jetë mjaft freskët në mëngjes.

Shkup, 22 shtator (MIA) – Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga mesdita në pjesët perëndimore do të rriten vranësirat dhe do të ketë kushte për shi lokal dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Do të jetë mjaft freskët në mëngjes.

Temperatura do të jetë në interval prej 24 deri 30 gradë Celsius.

Në Shkup në mëngjes do të jetë me diell me vranësira të vogla dhe me erë të dobët në jug. Pasdite vranësirat do të rriten dhe do të ketë kushte për reshje shiu afatshkurtër. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa maksimalja do të arrijë 26 gradë.

Nga nesër vijon një periudhë me vranësira të rritura të herëpashershme. Në orët e pasdites dhe mbrëmjes, veçanërisht nesër dhe të mërkurën, do të ketë reshje lokale shiu dhe bubullima të rralla më të zakonshme në pjesët perëndimore. Do të fryjë një erë e dobët deri mesatare në drejtimi jugor, më intensive gjatë fundjavës. bsh/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close