0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeShoqëri

Mot me diell dhe me vranësira të vogla dhe mjegull nëpër fushëgropa

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare, sidomos në pjesët perëndimore të vendit, si dhe me paraqitje të mjegullës së mëngjesit nëpër lugina. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare kryesisht nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të lëvizë prej 0 deri në 8 gradë, ndërsa ajo maksimale do të ngjitet prej 18 deri në 24 gradë.

Back to top button
Close
Close