0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeParashkimi i motitServise informuese

Mot me diell dhe me vranësira mesatare, erë e lehtë dhe temperatura deri 24 gradë

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesataret, të cilat gjatë ditës do të zvogëlohen. Do të fryjë erë mesatare, kryesisht nga drejtimi perëndimor. ndërsa në pjesët lindore erë të përforcuar jugore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 6 deri në 12, ndërsa ajo e ditës prej 17 deri në 24 gradë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close