0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeParashkimi i motitServise informueseShoqëri

Mot me diell dhe me vranësira mesatare dhe temperaturë deri 31 gradë

Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare.  Do të fryjë  erë mesatare deri në të përforcuar veriore e cila gjatë ditës më shumë do të shprehet përgjatë Vardarit.

Shkup, 13 korrik 2020 (MIA) – Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare.  Do të fryjë  erë mesatare deri në të përforcuar veriore e cila gjatë ditës më shumë do të shprehet përgjatë Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri 20 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 23 deri 31 gradë Celsius. Indeksi UV do të arrijë 8.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë. Do të fryjë erë e përforcuar veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 16 gradë Celsius ndërsa e ditës do të arrijë 27 gradë Celsius.

Nesër moti do të jetë me diell me temperatura më të ulëta të mëngjesit, ndërsa pastaj do të jetë me diell dhe më i ngrohtë, por në orët e pasdites do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të shiut afatshkurtër.

Back to top button
Close
Close