Parashkimi i motit

Mot me diell dhe me erë të dobët veriore

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me erë të dobët veriore.

Shkup, 12 mars 2020 (MIA) – Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me erë të dobët veriore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri pesë gradë, ndërsa e ditës prej 14 deri 23 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë, me erë të dobët veriore.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri minus një, ndërsa e ditës deri 21 gradë.

Të shtunën vranësirat do të rriten, ndërsa pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje të shiut. Të dielën reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme edhe për shkak të temperaturave të ulëta në male dhe në disa vende më të larta, ato do të jenë me borë. Gjatë fundjavës do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior.

Back to top button
Close
Close