0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeShoqëri

Mot i ndryshueshëm me reshje lokale të shiut dhe temperaturë prej 7 deri 13 gradë

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, në pjesët jugore me reshje të dobëta lokale të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare juglindore, posaçërisht përgjatë Luginës së Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri 1 gradë, ndërsa maksimalja prej 7 deri 13 gradë.

Shkup, 3 prill 2020 (MIA) – Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, në pjesët jugore me reshje të dobëta lokale të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare juglindore, posaçërisht përgjatë Luginës së Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri 1 gradë, ndërsa maksimalja prej 7 deri 13 gradë.

Në Shkup ditës me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët deri mesatare juglindore. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri në minus 4, ndërsa e ditës do të arrijë në 13 gradë.

Gjatë fundjavës do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verilindor. Nga e hëna vijon periudhë me diell me temperatura të ulëta të mëngjesit, ndërsa ato ditore do të jenë në rritje të dukshme. ab/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close