EvropëEvropë.Portal

Mot i keq në Moskë

Moska dhe rrethina e saj u goditën dje nga një stuhi e fortë.

Moskë, 4 korrik 2020 (MIA) – Moska dhe rrethina e saj u goditën dje nga një stuhi e fortë.

Në kryeqytetin rus, stuhia shkatërroi më shumë se 50 pemë dhe dëmtoi 17 automjete, ndërsa 29 pemë të tjera kanë rënë në periferi, duke shkatërruar nëntë automjete, deklaroi zëdhënës i shërbimeve emergjente.

Ai konfirmoi që disa rrugë dhe nënkalime janë përmbytur dhe se rreth 2.500 njerëz kishin ndërprerje të energjisë elektrike. mb/

Таг
Back to top button
Close
Close