Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Москва за ситуацијата во Нагорно Карабах: Веднаш да прекине огнот

Руското Министерство за надворешни работи ги повика страните вклучени во конфликтот во Нагорно Карабах веднаш да престанат со огнот и да почнат преговори за стабилизирање на ситуацијата.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close