Европа

Москва во ОН побара Израел да се воздржи од населување во Западниот Брег

Русија е загрижена поради плановите на Израел за изградба на населби во окупираните палестински територии, изјави првиот заменик на рускиот постојан претставник во ОН, Дмитриј Полјански, пренесува Танјуг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close