ЕвропаЕвропа.Портал

Москва сè уште нема одговор од Берлин за случајот Навални

Москва сè уште не добила позначајни одговори од Берлин на барањата на руското Генерално обвинителство за деталите за случајот со рускиот опозиционер Алексеј Навални, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close