Svet.SlajderЕвропа

Москва: Протерување на дипломати од Бугарија ќе ја наруши билатералната соработка

Одлуката на Бугарија да протера двајца службеници од економско-трговското оделение на Амбасаада на Русија во Софија ќе ја наруши билатералната соработка, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи

Back to top button
Close
Close