Балкан

Москва протера бугарски дипломат како реципрочна мерка

„На 26 мај бугарскиот амбасадор беше повикан во руското МНР каде му беше врачена дипломатска нота од Министерството, со која вработен во Амбасадата се прогласува за персона-нон-грата“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close