Svet.SlajderЕвропа

Москва поднесе жалба против Украина пред европскиот суд за човекови права

Русија за првпат поднесе тужба против Украина пред Европскиот суд за човекови права (ЕЦХР), која вклучува обвинувања дека населението од руско говорно подрачје во Украина е дискриминирано.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close