Svet.SlajderСвет

Москва и Техеран потпишаа договор за купување и заедничко производство на вакцината Спутник

Иранскиот амбасадор во Русија, Казем Џалали денеска потврди дека Москва и Техеран потпишале договор за купување и заедничко производство на руската вакцина против коронавирусот Спутник V, а првата серија на вакцината ќе пристигне во Иран до 7 февруари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close