Европа

Москва го прошири списокот со Европејци на кои им забранува влез во Русија

Русија одлучи на реципрочна основа да го прошири списокот на претставници на ЕУ на кои им е забранет за влез во земјата, соопшти портпаролката  на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close