Svet.SlajderСветСвет.Портал

Москва го повика Вашингтон да ги уништи залихите од хемиско оружје

Москва го повика Вашингтон да се ослободи од хемиското вооружување што е можно поскоро и да престане да инсинуира дека Русија развива ваков вид оружје, изјави денеска рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов, јави Тасс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close