Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Москва го повика Техеран на воздржаност

Русија денеска го повика Техеран на воздржаност откако Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) објави дека Иран почнал да произведува метал ураниум што ќе се користи како гориво за еден од нуклеарните реактори и со што го крши меѓународниот договор за иранската нуклеарна програма

Back to top button
Close
Close