Svet.SlajderСветСвет.Портал

Москва ги осуди тврдењата на Зеленски за поделба на светот

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова ја осуди изјавата на украинскиот претседател Володимир Зеленски дека Русија планира да го подели светот

Back to top button
Close
Close