Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Москва: Ефикасноста на вакцината „Спутник V“ е 92 отсто

Ефикасноста на вакцината „Спутник V“ против новиот коронавирус, што е во третата фаза на испитување во Русија, изнесува 92 отсто, соопшти денеска Рускиот фонд за директни инвестиции

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close