Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Москва ќе му обезбеди помош на Ереван ако борбите стигнат на територијата на Ерменија

„Русија ќе му ја даде целата неопходна помош на Ереван доколку судирите се префрлат директно на територијата на Ерменија“, соопшти Министерството за надворешни работи во Москва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close