0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Москва доби рок до пладне да ја повлече одлуката за протерување на чешките дипломати

Станува збор за околу 60 лица. Целта е овој број руски персонал да одговара на бројот на вработени што сега се наоѓаат во нашата амбасада во Москва, изјави шефот на чешката дипломатија, Јакуб Кулханек, за „Лидове новине", пренсе Тасс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close